TCL 55QLED780K 55"
TCL 55QLED780K 55"
4K QLED GOOGLE TV
Screen Size: 55"
Panel Technology: QLED
Screen Resolution: Ultra HD 4K
Smart TV: Yes
Android: Yes
Brand TCL
Display Resolution Full HD
Display Size 55"
Display Technology QLED
Energy Rating G
No description found for this product
QLED Pro
HDR10+ and Dolby Vision
ONKYO 2.1 sound system with Dolby Atmos
Game Master
Extended Specifications
Picture
Screen Size: 55"
Display Technology: QLED LCD
Screen Size: 139.00 cm
Resolution: 4K UHD
Refresh rate: 60 Hz
Connections
Tuner: DVB-T2, DVB-C, DVB-S2
Twin Tuner: No
HDMI Ports: 3
HDMI ARC: 1
Satellite Connection: Yes
USB Ports: 2
Wi-Fi: Yes
Ethernet: Yes
Bluetooth: Yes
Dimensions and Weight
VESA-Mount: 300 x 300
Net Weight (TV + Stand): 10.7 kg
Dimensions With Out Stand (LxWxH): 70 × 1,224 × 706 mm
Dimensions With Stand (LxWxH): 274 × 1,224 × 763 mm