TCL 55QLED810K 55"
TCL 55QLED810K 55"
4K QLED Google TV
Screen Size: 55"
Panel Technology: QLED
Screen Resolution: Ultra HD 4K
Smart TV: Yes
Android: Yes
Brand TCL
Display Resolution Full HD
Display Size 55"
Display Technology QLED
Energy Rating F
No description found for this product
Extended Specifications
Color: Black
Screen Size: 55"
Display Technology: QLED LCD
Resolution: 4K UHD
Refresh rate:  144 Hz
Release year: 2024
Operating System: Google TV
Tuner: DVB-T2, DVB-C, DVB-S2, DVB-S, DVB-C2
HDMI Ports: 3
HDMI ARC: 1
Satellite Connection: Yes
USB Ports: 2
Wi-Fi: Yes
Ethernet: Yes
Bluetooth: Yes
VESA-Mount: 300 x 300
Net Weight (TV + Stand): 10.7 kg
Dimensions With Out Stand (LxWxH): 274 × 1,224 × 763 mm
Dimensions With Stand (LxWxH): 70 × 1,224 × 708 mm